پرتال گردشگری استان گلستان
جاذبه های گردشگری استان گلستان به پنج زبان
فارسی | انگلیسی | روسی | چینی | عربی
Fa | En | Ru | Ch | Ar
زیرپرتال ها
دسترسی سریع به مکان های گردشگری
پرتال گردشگری

برای ورود به پرتال گردشگری ویزیت ایران اینجـــا کلیک کنید

کلیپ های گردشگری
رسیدگی به شکایات
حراست اداره کل
رسیدگی به تخلفات اداری
بازرسی و رسیدگی به شکایت اداره کل

پست الکترونیکی دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات
به منظور ارتباط مستقیم مراجعین و کارکنان با این اداره کل

Bazresi@mcth.ir


عفاف و حجاب
امر به معروف

کد خبر : 18102 تاریخ انتشار : دوشنبه 05 اردیبهشت 1401 21:13

تشکیل گروه کاری متشکل از تأسیسات گردشگری استان برای تدوین بسته‌های سفر مناسب/ تدوین بسته‌های سفر ارزان‌قیمت با خدمات و کیفیت مناسب برای مسیرهای کمتر شناخته‌شده و جذاب استان

نشست هم‌اندیشی در راستای تدوین بسته‌های مناسب سفر به استان گلستان با حضور سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، معاون گردشگری استان گلستان و جمعی از مدیران تأسیسات گردشگری استان برگزار شد.


تشکیل گروه کاری متشکل از تأسیسات گردشگری استان برای تدوین بسته‌های سفر مناسب/ تدوین بسته‌های سفر ارزان‌قیمت با خدمات و کیفیت مناسب برای مسیرهای کمتر شناخته‌شده و جذاب استان

به گزارش روابط‌عمومی و امورفرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، این جلسه امروز دوشنبه 5 اردیبهشت‌ماه 1401 با حضور رحمان فرمانی سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، یاسر قندهاری معاون گردشگری استان گلستان، جمعی از مدیران تأسیسات گردشگری استان گلستان و روسای گروه و کارشناسان معاونت گردشگری استان در سالن جلسات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان برگزار شد.
سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان در این جلسه گفت: گروه کاری متشکل از جمعی از تأسیسات گردشگری استان باهدف اجرای برنامه و اقدامات در راستای رونق گردشگری استان تشکیل خواهد شد.
رحمان فرمانی خاطرنشان کرد: در این گروه کاری با همکاری و تعامل فعالان گردشگری استان بسته‌های سفر ارزان‌قیمت با خدمات و کیفیت مناسب برای مسیرهای کمتر شناخته‌شده و جذاب استان تدوین و برنامه‌ریزی می‌شود.
او تصریح کرد: برای تشکیل این گروه کاری و انعقاد تفاهم‌نامه بین بخش‌های مختلف گردشگری استان و درنتیجه تدوین بسته‌های سفر باقیمت و کیفیت مناسب می‌بایست با برگزاری نشست‌های تخصصی و پیوسته همه ابعاد و سهم هر یک از فعالان گردشگری استان محاسبه شود تا با برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و میان‌مدت بتوانیم این هدف را به نحو مطلوبی عملیاتی کنیم.
سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان بیان کرد: باید در تشکیل این گروه کاری و تفاهم‌نامه‌ها به مدلی دست‌یابیم تا همه فعالان گردشگری استان از آن منتفع شوند و انگیزه و مشوقی برای تداوم این راه داشته باشند.
او تأکید کرد: تدوین بسته‌های سفر ارزان‌قیمت به معنی کاهش کیفیت خدمات تأسیسات گردشگری استان نیست زیرا کاهش کیفیت علاوه بر عدم رضایت گردشگران از تأسیسات، در میان‌مدت و بلندمدت تأثیر منفی بر گردشگری استان خواهد داشت.
فرمانی گفت: با اجرای این برنامه و کاهش هزینه‌های سفر توسط تأسیسات گردشگری استان، بسته‌های سفر تدوین‌شده قابلیت رقابت‌پذیری خواهد داشت و می‌تواند با حذف واسطه‌ها علاوه بر جلب رضایت گردشگران، رونق گردشگری و تأسیسات مرتبط با این حوزه در استان را در پی داشته باشد.
او در ادامه خاطرنشان کرد: ایجاد این گروه کاری و انعقاد تفاهم‌نامه‌های فی‌مابین تأسیسات گردشگری استان برای تدوین بسته‌های سفر ارزان‌قیمت باید توسط فعالان بخش خصوصی گردشگری استان محقق شود و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌عنوان متولی حوزه گردشگری، متصل‌کننده بخش‌های مختلف و ناظر بر اجرای آن خواهد بود.
سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان اضافه کرد: تمرکز این بسته‌های تشویقی سفر باید برای زمان‌های غیر پیک گردشگری استان باشد تا فعالان گردشگری بتوانند با ارائه تخفیف‌های مناسب با سود کمتری از همه ظرفیت‌های واحد گردشگری خود بهره‌مند شوند.
او تصریح کرد: در این تورهای گردشگری که با همکاری دفاتر خدمات مسافرتی، مراکز اقامتی، واحدهای پذیرایی، راهنمایان گردشگری و تعامل سایر فعالان گردشگری استان تدوین می‌شود باید بهای تمام‌شده اقامت و خدمات تور با کمترین میزان برنامه‌ریزی شود تا برای جامعه هدف جذابیت داشته باشد.
فرمانی گفت: با تدوین این بسته‌های سفر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌عنوان متولی حوزه گردشگری برای تبلیغ و معرفی آن به جامعه هدف ازجمله نهادها، دستگاه‌های اجرایی و سایر فعالان بخش خصوصی و دولتی در کنار تأسیسات گردشگری استان خواهد بود.
او در پایان تأکید کرد: باید بخش خصوصی گردشگری استان به سمتی برود که برای همه ایام پیک و غیر پیک سفر، برنامه منسجمی داشته باشد تا استان از این فرصت‌های مناسب برای رونق گردشگری به نحو مطلوبی بهره‌مند شود.
در ادامه این جلسه نیز معاون گردشگری استان گلستان بابیان هدف تشکیل این نشست گفت: این نشست هم اندیشی باهدف تشکیل جمعی واحد از فعالان گردشگری استان برای تدوین بسته‌های سفر باقیمت ارزان، کیفیت مناسب و در مسیرهای جدید گردشگری استان برگزارشده است.
یاسر قندهاری بیان کرد: استان گلستان از ظرفیت‌های منحصربه‌فردی در همه بخش‌های مرتبط با گردشگری برخوردار است که برای بهره‌مندی از این پتانسیل‌ها باید به سمت اجرای برنامه‌های جدید در بخش گردشگری و برگزاری تورها حرکت کنیم.

او خاطرنشان کرد: در ایام پیک سفرها، تأسیسات مرتبط با گردشگری استان با استقبال خوبی مواجه هستند اما با توجه به ظرفیت‌های استان در فصل‌ها و ایام مختلف سال باید ایام غیر پیک گردشگری استان که کمتر مسافری در استان حاضر است برای برنامه‌ریزی و اجرای بسته‌های سفر ارزان‌قیمت استفاده شود.
معاون گردشگری استان گلستان اضافه کرد: دفاتر خدمات مسافرتی، اقامتگاه‌ها و واحدهای پذیرایی و سایر فعالان این حوزه مانند راهنمایان گردشگری، با همکاری و تعامل با انعقاد تفاهم‌نامه و قراردادهایی بسته‌های سفر استان را در مسیرهای کمتر شناخته‌شده و باقیمت و کیفیت مناسب تدوین کنند.
او بابیان این‌که اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان باهدف رونق گردشگری استان این بسته‌های تدوین‌شده را به جامعه هدف در بخش‌های مختلف معرفی خواهد کرد، گفت: تأسیسات گردشگری باید با بهره‌مندی از مدل‌های اقتصادی به‌روز بسته‌های سفر در ایام غیر پیک گردشگری استان را به نحوی تدوین کنند تا برای جامعه هدف قابل‌لمس باشد و برای استفاده از خدمات گردشگری استان در ایام غیر پیک ترغیب شوند.
قندهاری تصریح کرد: گردشگری زنجیره‌ای به‌هم‌پیوسته از خدمات است که توسعه هر بخش از این زنجیره بر رونق همه ابعاد آن تأثیر خواهد داشت.
در این جلسه هم‌اندیشی، جمع مدیران تأسیسات گردشگری حاضر به بیان نظرات و پیشنهاد‌های خود پرداختند.
همکاری و تعامل سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای استفاده از خدمات فعالان گردشگری استان، همکاری دوسویه اقامتگاه‌ها و واحدهای پذیرایی با دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان، بهره‌مندی دفاتر خدمات مسافرتی از راهنمایان گردشگری مجاز، مشخص کردن سهم هر یک از تأسیسات گردشگری در تدوین بسته‌های سفر در قالب تفاهم‌نامه‌های مشترک، برخورد با فعالان غیرمجاز در بخش‌های مختلف گردشگری، حمایت اداره‌کل میراث‌فرهنگی در راستای معرفی بسته‌های سفر به جامعه هدف و... از مهم‌ترین مواردی بود که توسط مدیران تأسیسات گردشگری در پایان این جلسه بیان شد.

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه ایشان
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

جهت ارتباط مستقیم با مدیر کل می توانید از طریق شماره زیر در تماس باشید
(09376154722)

ملاقات عمومی با سرپرست اداره کل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

اپلیکیشن گردشگری استان گلستان

اپلیکیشن گردشگری استان گلستان (نگارستان) معرفی جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و گردشگری استان گلستان را می توانید از لینک های زیر دریافت کنید

اطلاعیه و فراخوان
گفتگو و یادداشت

مشارکت در تصمیمات
سامانه ها
پیام رسان های داخلی
همراه ما باشید در پیام رسان های داخلی
سروش | گپ | آی گپ | بله
ارتباط با دستگاه

شماره تماس :
017-32261800-803
پست الکترونیک :
info@gcth.ir
آدرس :

گرگان - خیابان امام - آفتاب پانزدهم - کوی سرچشمه - جنب امامزاده نور


نظرسنجی از محتوای پرتال

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟


عالی
خوب
متوسط
بد


بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین : 10
بازدید امروز : 2672
بازدید دیروز : 3741
بازدید هفته : 18198
بازدید ماه : 97995
بازدید سال : 1032802


اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد


الزامات قانونی :
نسخه موبایل | نقشه تارنما | RSS | دفاتر پیشخوان | حریم خصوصی | بیانیه سطح خدمات | شخصی سازی | دستورالعمل بروز رسانی سایت | راهبرد مشارکت ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی استان گلستان است

[ آخرین بروزرسانی پنجشنبه 05 خرداد 1401 17:10 ]
ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*


پست زمینه


اندازه فونت