دورهای آموزشی
     دوره های آموزشی گردشگری       

آموزشهای کوتاه مدت گردشگری

دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی:

- داشتن حداقل مدرک کارشناسی مورد تایید وزارت علوم،تحقیقات و فناوری"مدارک تحصیلی جانبازان بر اساس مصوبه یک درجه بالاتر ارزیابی خواهد شد.ارائه مدرک فوق دیپلم برای گذراندن دوره مدیریت فنی از طرف جانبازان بلامانع خواهد بود.از اینرو این گروه با ارائه تاییدیه از بنیاد جانبازان می توانند دوره آموزشی را بگذرانند."

- شرط لازم جهت گذراندن دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی تسلط به زبان انگلیسی در سطح Intermediate می باشد.

- کلیه فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با جهانگردی اعم ازرشته مدیریت جهانگردی،جغرافیا و برنامه ریزی توریسم،بازاریابی گردشگری و برنامه ریزی توریسم (در مقاطع کارشناسی-کارشناسی ارشد و دکترا) جهت اخذ گواهی دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی به شرط شرکت در آزمون جامع (شفاهی-کتبی) و کسب حد نصاب قبولی در هر دو آزمون از گذراندن دوره مدیریت فنی دفاترخدمات مسافرتی معاف

می باشند.

- فارغ التحصیلان رشته های مدیریت گردشگری،جغرافیا و برنامه ریزی توریسم درمقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دوره مدیریت فنی دفاترخدمات مسافرتی،جهت شرکت در آزمون جامع(کتبی-شفاهی) می بایست 5/1 شهریه را به موسسه پرداخت نمایند.

 

دوره راهنمایان ایرانگری،جهانگردی:

- داشتن حداقل مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم،تحقیقات و فناوری "مدارک تحصیلی جانبازان بر اساس مصوبه یک درجه بالاتر ارزیابی خواهد شد.ارائه مدرک دیپلم برای گذراندن دوره راهنمایان ایرانگردی،جهانگردی از طرف جانبازان بلامانع خواهد بود.از اینرو این گروه با ارائه تاییدیه از بنیاد جانبازان می توانند دوره آموزشی را بگذرانند."

- شرط لازم جهت گذراندن دوره راهنمایان ایرانگردی،جهانگردی برای متقاضیان انگلیسی زبان تسلط در سطح Advanced می باشد.

- کلیه فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته خدمات جهانگردی گرایش گشت وسفرجهت اخذ تاییدیه دوره راهنمایان ایرانگردی،جهانگردی به شرط شرکت در آزمون جامع(شفاهی-کتبی) و کسب حد نصاب نمره قبولی درهر دو آزمون از گذراندن دوره راهنمایان ایرانگردی،جهانگردی معاف می گردند.

- فارغ التحصیلان رشته های مدیریت گردشگری،جغرافیا و برنامه ریزی توریسم درمقاطع کاردانی برای دوره راهنمایان ایرانگردی،جهانگردی جهت شرکت درآزمون جامع(کتبی-شفاهی) می بایست 5/1 شهریه را به موسسه پرداخت نمایند.

- علاقمندان جهت شرکت در دوره راهنمایان ایرانگردی،جهانگردی می بایست آشنایی کامل به یکی از زبان های رایج چون فرانسه،عربی،ایتالیایی،آلمانی،ارمنی،چینی،کره ای،اسپانیایی،ژاپنی و ترکی استانبولی داشته باشند.

 

مراحل گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت گردشگری:

-  مراجعه فرد متقاضی به موسسه آموزشی دارای مجوز برگزاری دوره های آموزشی و آگاهی از شرایط پذیرش

-  ارائه مدارک لازم جهت ثبت نام در دوره های آموزشی

- تکمیل فرم ثبت نام و امضاء آن

- امضاء تعهدنامه

- شرکت در کلاسهای آموزشی

- انجام کارورزی 60 ساعت در دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی "برای دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی"

- شرکت درتورهای آموزشی و بازدیدها به مدت 34 ساعت "برای دوره راهنمایان ایرانگردی،جهانگردی"

- شرکت در امتحانات پایان دوره داخلی و کسب نمره قبولی

- شرکت در آزمون جامع کتبی و کسب حد نصاب نمره قبولی

- دریافت گواهینامه پایان دوره ممهور به مهر دفتر مطالعات و آموزش گردشگری

 

 

توجه:

- شرط سنی برای کلیه دوره های آموزشی حداقل 18 سال می باشد.

- از آنجا که میزان تسلط فراگیران به زبان انگلیسی مدنظر می باشد،مصاحبه از منبع خاصی نبوده و بنیه علمی فراگیران به طور کلی ارزیابی می شود.

- فراگیرانی که زبان تخصصی دوم آنها غیر از زبان انگلیسی می باشد بر اساس دستورالعمل زبان های غیرانگلیسی(ارائه پروژه)عمل می نمایند.

- قبولی در آزمون جامع (کتبی-شفاهی) برای اخذ گواهینامه پایان دوره الزامی می باشد.

- به طورهمزمان فقط یکی از مدارک دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی وراهنمایان ایرانگردی،جهانگردی جهت اشتغال قابل استفاده می باشد.

- گذراندن هر دو دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان ایرانگردی، جهانگردی بلامانع می باشد.

- به منظور اخذ مجوز برای فعالیت به عنوان مدیر فنی دفاتر خدمات مسافرتی،متقاضی باید حداقل 25 سال سن و دیگرشرایط مندرج در آئین نامه مربوطه را داشته باشد.

- مدارک تحصیلی متقاضیان چنانچه از سوی مدیریت صنعتی صادر شده باشد به هیچ وجه معادل کاردانی یا کارشناسی نخواهد بود و متقاضی با ارائه این مدارک شرایط حضور در دوره و دریافت گواهینامه راهنمایان ایرانگردی ،جهانگردی و مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی را نخواهد داشت.

- علاقمندان جهت شرکت در دوره راهنمایان ایرانگردی با زبان فارسی می بایست در زمینه تاریخ ادبیات ایران و جاذبه های فرهنگی-تاریخی ایران از اطلاعات کافی برخوردار باشند بدیهی است آزمون جامع شفاهی پایان دوره ای این دسته از فراگیران بر اساس موارد اشاره شده خواهد بود.

- گذراندن دوره های کوتاه مدت گردشگری هیچگونه ضمانت اشتغال برای فراگیران ایجاد نمی نماید.

- فراگیران در آزمون جامع حداکثر سه نوبت متوالی می توانند در امتحانات آزمون جامع جهت احراز نمره قبولی در دروس شرکت نمایند بدیهی است در غیراین صورت پرونده آموزشی فراگیر مسدود و جزو بایگانی راکد محسوب خواهد شد.

- در صورت پذیرفته نشدن داوطلب درآزمون جامع شفاهی،حداقل فاصله زمانی جهت آزمون مجدد جامع شفاهی 2 ماه می باشد که در این فاصله زمانی داوطلب موظف به تقویت زبان تخصصی به منظور رسیدن به حد نصاب نمره قبولی می باشد.

- از آنجائیکه میزان تسلط داوطلب به زبان خارجی مدنظر است سوالات در حد مکالمه زبان تخصصی در حوزه اطلاعات سفر و گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی پرسیده می شود.

- داوطلبانی که لکنت زبان داشته باشند نمی توانند در دوره آموزشی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی شرکت نمایند.

 

 

 
اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد


الزامات قانونی :
نسخه موبایل | نقشه تارنما | RSS | دفاتر پیشخوان | حریم خصوصی | بیانیه سطح خدمات | شخصی سازی | دستورالعمل بروز رسانی سایت | راهبرد مشارکت ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی استان گلستان است

[ آخرین بروزرسانی یکشنبه 06 فروردین 1402 15:21 ]
ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*


پست زمینه


اندازه فونت