معرفی اعضاء و اركان
با عنایت به تصویب نامه شماره ۱۶۹۰۶۷/ت۵۰۱۰۷هـ مورخ 8/11/1392هئیت محترم وزیران،  ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفرمتشكل از 18 دستگاه از وزارت خانه های مختلف به شرح ذیل تشکیل گردیده است.


1)  ستاد مركزي هماهنگی خدمات سفر
ریاست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر  بر عهده  معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري كشور مي باشد این معاونت  بر اساس دستورالعمل اجرایی ابلاغ شده از سوی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و  به منظور  تنظیم جلسات ستاد مرکزی و تعامل با دستگاههای عضو ستاد و همچنین پیگیری اجرای مصوبات ستاد مرکزی و برقراری ارتباط  و نظارت بر عملکر د ستاد های اجرایی خدمات سفر استانها  و مناطق آزاد و تهیه و تنظیم طرح های  و برنامه های ستاد مرکزی  و نظارت بر حسن اجرای آن و سایر امور مرتبط ؛  دبیرخانه دائمی ستاد مرکزی را در معاونت گردشگری مستقر نموده که این دبیرخانه زیر نظر دبیرستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و با هدایت ریاست ستاد مرکزی فعالیت می نماید.


2) اعضاء ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر :
1.    وزارت کشور( سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور)
2.    سازمان صدا و سیما
3.    نیروی انتظامی
4.    وزارت دادگستری ( سازمان تعزیرات حکومتی)
5.    وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
6.    وزارت صنعت، معدن و تجارت
7.    وزارت آموزش و پرورش
8.    وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
9.    سازمان حفاظت محیط زیست
10.    سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای
11.    شرکت فرودگاه‌های کشور
12.    راه‌آهن ج.ا.ایران
13.    سازمان هواپیمایی کشوری
14.    سازمان هواشناسی کشور
15.    دبیرخانه شورایعالی  مناطق آزاد_تجاری_صنعتی ویژه اقتصادی
16.    سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ج.ا.ایران
17.    سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ج.ا.ایران
18.    کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ج.ا.ایران

 

3) ریاست ستاد اجرایی خدمات سفر استان ؛ شهرستان و منطقه آزاد
وفق تصویب نامه هیات محترم وزیران ریاست ستاد اجرایی خدمات سفر  در استانها برعهده  استانداران و در شهرستانها به عهده فرمانداران و در مناطق آزاد برعهده  مدير عامل منطقه آزاد می باشد.


4) اعضای ستاد های اجرایی خدمات سفر استانها، شهرستانها و مناطق آزاد
- واحدهای استانی  تابعه دستگاهها  عضو ستاد مرکزی ،   در ستاد های اجرایی خدمات سفر   استان ، شهرستان و  منطقه آزاد عضویت خواهند داشت.
- با تشخیص و صلاحدید استانداران محترم به عنوان روسای ستاد های استانی و به اقتضاء شرایط جغرافیایی ؛ علاوه بر دستگاههای مذکور،  سایر  سازمانها و نهادهائي كه دارای توانمندی و ظرفیت هایی برای بهبود و ارتقای خدمات سفر می باشند  مي توانند به عضويت ستاد های استانی و شهرستانها  در آيند.
- در محدوده مناطق آزاد نیز مدیران عامل مناطق آزاد به عنوان روسای ستاد های اجرایی خدمات سفر منطقه  می توانند به اقتضاء شرایط جغرافیایی و ظرفیت های موجود از سایر دستگاههای دولتی و بخش خصوصی جهت عضویت در ستاد؛  دعوت بعمل آورند ؛ همچنین به منظور جلوگیری از موازی کاری؛   فرمانداری و ادارات دولتی مستقر در محدوده مناطق آزاد در ستاد اجرایی خدمات سفر مناطق آزاد که به ریاست مدیر عامل منطقه آزاد تشکیل خواهد شد عضویت خواهند داشت.
- به منظور ایجاد هماهنگی و تعامل هرچه بیشتر در استانهایی که دارای منطقه آزاد هستند، نماینده استانداری در ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد و نماینده منطقه آزاد  در ستاد های اجرایی خدمات سفر  استان مربوطه؛  عضویت اصلی و دائمی  خواهند داشت.
- با توجه به ابلاغیه های قبلی عضویت روسای انجمن ها، جوامع و تشکل های مرتبط با خدمات سفر و گردشگری( اعم از هتلداران، دفاتر خدمات مسافرتی ، حوزه حمل نقل، مراکز پذیرایی و بین راهی و غیره)  و حضور آنان در جلسات ستاد اجرایی خدمات سفر استان و شهرستانها مورد توجه قرار گیرد .
- با توجه به سیاست های اتخاذ شده در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفرو بر اساس بند 6 مصوبات دومین نشست سال 94 ستاد مرکزی در تاریخ 26/3/94 و   ابلاغیه شماره  13832    مورخه1/4/94     وزارت کشور  به استانداران محترم سراسر کشور ، مبنی بر تقویت و تثبیت جایگاه ستاد های اجرایی خدمات سفر شهرستانها به ریاست فرمانداران محترم و متشکل از  واحد های تابعه و متناظر دستگاههای عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان؛  لذا  پیگیری تشکیل و فعالیت ستاد های شهرستانی از جمله موارد مهم و قابل توجه برای نوروز95 می باشد.

 

 

 
اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد


الزامات قانونی :
نسخه موبایل | نقشه تارنما | RSS | دفاتر پیشخوان | حریم خصوصی | بیانیه سطح خدمات | شخصی سازی | دستورالعمل بروز رسانی سایت | راهبرد مشارکت ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی استان گلستان است

[ آخرین بروزرسانی دوشنبه 17 بهمن 1401 10:59 ]
ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*


پست زمینه


اندازه فونت