پرتال گردشگری استان گلستان
جاذبه های گردشگری استان گلستان به پنج زبان
فارسی | انگلیسی | روسی | چینی | عربی
Fa | En | Ru | Ch | Ar
زیرپرتال ها
دسترسی سریع به مکان های گردشگری
پرتال گردشگری

برای ورود به پرتال گردشگری ویزیت ایران اینجـــا کلیک کنید

کلیپ های گردشگری
رسیدگی به شکایات
حراست اداره کل
رسیدگی به تخلفات اداری
بازرسی و رسیدگی به شکایت اداره کل

پست الکترونیکی دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات
به منظور ارتباط مستقیم مراجعین و کارکنان با این اداره کل

Bazresi@mcth.ir


عفاف و حجاب
امر به معروف

کد خبر : 16967 تاریخ انتشار : پنجشنبه 04 آذر 1400 02:27

نشست تعاملی ترویجی مسئولان طبیعت‌گردی کشور در حوزه گردشگری کشاورزی در استان گلستان برگزار شد/ الگوبرداری سایر استان‌ها از تجربه گلستان در حوزه گردشگری کشاورزی

نشست تعاملی ترویجی مسئولان طبیعت گردی در حوزه گردشگری کشاورزی با حضور مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و جمعی از مسئولان ملی و استانی با هدف انتقال تجربیات موفق گلستان در توسعه گردشگری کشاورزی به سایر استان های کشور در شهرستان کردکوی برگزار شد.


نشست تعاملی ترویجی مسئولان طبیعت‌گردی کشور در حوزه گردشگری کشاورزی در استان گلستان برگزار شد/ الگوبرداری سایر استان‌ها از تجربه گلستان در حوزه گردشگری کشاورزی

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، این نشست تعاملی روز چهارشنبه سوم آذرماه 1400 با هدف انتقال تجربیات موفق گلستان در توسعه گردشگری کشاورزی به سایر استان های کشور و با حضور محمد قاسمی مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ابراهیم قدمنان فرماندار شهرستان کردکوی، یاسر قندهاری معاون گردشگری استان گلستان، مهدی بهاروند مسئول بخش گردشگری روستایی و کشاورزی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، قمصری نماینده وزارت جهاد کشاورزی و اموراراضی کشور، دبیری نماینده جهاد کشاورزی استان گلستان در هتل پارتیان شهرستان کردکوی واقع در غرب استان گلستان برگزار شد.

 

الگوبرداری سایر استان ها از تجربه گلستان در حوزه گردشگری کشاورزی/ گلستان پیشگام گردشگری کشاورزی است
مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست تعاملی ترویجی مسئولان گردشگری کشاورزی سراسر کشور، با اشاره به هدف برگزاری این رویداد به میزبانی استان گلستان، گفت: یکی از فلسفه‌های اصلی تشکیل نشست تعاملی ترویجی مسئولان طبیعت گردی کشور به میزبانی گلستان، استفاده از تجربه گلستان به عنوان استانی پیشرو در حوزه گردشگری کشاورزی و الگوبرداری سایر استانها از این تجربه است.


محمد قاسمی تصریح کرد: گلستان پیشگام گردشگری کشاورزی است و تمرکز بالایی در این نوع از گردشگری ایجاد کرده است.


او اضافه کرد: با تعامل مناسبی که بین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان و سازمان جهاد کشاورزی استان صورت گرفته است شاهد انعقاد تفاهم نامه خوبی بین دو دستگاه در راستای توسعه گردشگری کشاورزی بودیم که این تجربه موفق توانسته است موانع و رویه های مخل این بخش را رفع کند.


مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای اصلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سال‌های اخیر تمرکز بر گردشگری موضوع و تجربه محور است.


او با اشاره به این که گردشگری کشاورزی یکی از انواع نوظهور گردشگری است، گفت: با توجه به تنوع اقلیم و بوم در سطح کشور شاهد ظرفیت های بالایی در بخش کشاورزی هستیم و می توان با قرار دادن گردشگری در کنار این بخش استراتژیک، ارزش افزوده ای را برای فعالان کشاورزی ایجاد کرد و از طرفی نوع جدیدی از گردشگری را در کشور توسعه داد.


قاسمی یادآور شد: از دو سال گذشته وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان متولی صنعت گردشگری برآن شد تا با تعامل با وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی بخش کشاورزی، حوزه گردشگری کشاورزی را در کشور راه اندازی کند.


او بیان کرد: با تعامل خوب وزارت جهاد کشاورزی در سال ۱۳۹۹، طی جلسات متعدد با صاحب‌نظران و دستگاه‌های اجرایی، دستورالعمل صدور مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی تهیه و به ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگی و صنایع‌دستی کشور برای مراجع صدور مجوز، ابلاغ شد تا وحدت رویه‌ای در پرداختن به این موضوع در دستور کار قرار گیرد.


مدیر کل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از سامانه‌محور شدن صدور مجوز گردشگری کشاورزی برای سهولت و تسریع این فرایند خبر داد.


او  با اشاره به سیاست‌های معاونت گردشگری برای تنوع‌بخشی به محصولات گفت: «طی سال‌های اخیر با توجه به تمرکز معاونت گردشگری بر تخصص محور کردن گردشگری موضوعات مختلف و مورد علاقه گردشگران شناسایی و سیاست‌گذاری کلان برای توسعه محصولات متنوع گردشگری انجام شد. بر اساس بررسی‌های انجام شده گردشگری کشاورزی یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد علاقه گردشگران محسوب می‌شود.»


قاسمی در پایان از میزبانی شایسته اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان برای نشست تعاملی ترویجی مسئولان طبیعت گردی در حوزه گردشگری کشاورزی و همچنین سازمان جهاد کشاورزی استان به منظور تعامل در راستای توسعه گردشگری کشاورزی قدردانی کرد.

 

ارتقا جایگاه گردشگری گلستان با تلاش های اداره کل میراث فرهنگی استان
در ادامه این نشست تخصصی فرماندار شهرستان کردکوی، ضمن خیر مقدم به مسئولان گردشگری کشاورزی سراسر کشور به استان گلستان، گفت: با تلاش ها و اقدامات اجرایی توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، صنعت گردشگری در استان جایگاه ویژه ای یافته است.


ابراهیم قدمنان تصریح کرد: برای رشد اقتصادی، گردشگری باید بر اساس ظرفیت هر منطقه از کشور شکل گیرد و ابلاغ نسخه های واحد برای همه استان های کشور به پتانسیل های گردشگری مناطق مختلف آسیب می زند.


او تاکید کرد: مسئولان استانی و شهرستانی باید در راستای رفع مشکلات بخش گردشگری همکاری و تعامل داشته باشند تا از آورده های اقتصادی این صنعت عظیم برای استان و شهرستان ها بهره مند شویم.


فرماندار کردکوی بیان کرد: شهرستان کردکوی دارای ظرفیت های جادبه های گردشگری منحصر به فردی از جمله جهان نما و درازنو است که این جاذبه های طبیعی در کنار میراث فرهنگی غنی و صنایع دستی متنوع منطقه می تواند جاذبی برای گردشگران داخلی و خارجی به استان باشد.

 

دریافت ۱۰۵ پرونده متقاضی ایجاد مزارع گردشگری در استان گلستان
معاون گردشگری استان گلستان نیز در ابتدای نشست تعاملی ترویجی مسئولان طبیعت گردی در حوزه گردشگری کشاورزی، با تشریح اقدامات استان در بخش گردشگری کشاورزی، گفت: صدور اولین پروانه بهره‌برداری گردشگری کشاورزی کشور و اقداماتی چون برگزاری نخستین همایش انجمن فعالان گردشگری کشاورزی موجب شد تا گلستان به‌عنوان استان پیشرو در گردشگری کشاورزی و پایلوت این حوزه در کشور مبدل شود.


یاسر قندهاری بیان کرد: تجربه خوب معاونت گردشگری استان گلستان با سازمان جهاد کشاورزی استان می تواند الگویی مناسب برای بهره برداری و توسعه گردشگری کشاورزی کشور باشد.


او خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت بسیار خوب استان در حوزه‌های گردشگری و کشاورزی به‌عنوان دو محور اصلی توسعه استان، در کنار هم قرار گرفتن این دو ظرفیت کمک بزرگی برای اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی به‌ویژه در سطح روستاها خواهد بود.


معاون گردشگری استان گلستان تصریح کرد: به دلیل برخورداری گلستان از اقلیم مناسب، زمین‌های مستعد و ظرفیت تولید ۹۲ گونه محصول کشاورزی و همچنین وسعت فعالیت گردشگری کشاورزی از جمله دامداری، باغداری، شیلات، پرورش اسب و... این بخش از اشتغال می‌تواند به یکی از راهکارهای موثر افزایش درآمد فعالان بخش کشاورزی و گردشگری این استان شمالی تبدیل شود.


او با اشاره به این که در حال حاضر ۱۰۵ متقاضی ایجاد مزارع گردشگری در استان گلستان داریم، یادآور شد: تاکنون سه کمیسیون گردشگری کشاورزی در استان برگزار شده است و با طرح پرونده های متقاضی اخد مجوز مزرعه گردشگری با حضور نمایندگان جهاد کشاورزی و اموراراضی استان، پروانه بهره‌برداری از 15 مزرعه در سطح استان صادر شده است.


قندهاری در ادامه تصریح کرد: در مجوز های صادر شده در بخش گردشگری کشاورزی در استان تاکید بر این است که گردشگری به عنوان ارزش افزوده ای در کنار فعالیت های کشاورزی قرار گیرد و اصل فعالیت این نوع مجوز، در بخش کشاورزی است که این موضوع مهم در بازدید های مستمر از پروژه های گردشگری کشاورزی دارای مجوز، بررسی و از فعالیت های صرفا گردشگری در این مزارع جلوگیری خواهد شد.


او اظهار امیدواری کرد میزبانی استان گلستان از نشست تعاملی ترویجی مسئولان طبیعت گردی در حوزه گردشگری کشاورزی و همایش ملی گردشگری کشاورزی موجب انتقال تجارب گلستان به سایر استان ها و توسعه این قسم جدید از گردشگری در سطح کشور شود.

 

در ادامه این نشست تخصصی نماینده وزارت جهاد کشاورزی و اموراراضی کشور نیز گفت: تفاهم نامه منعقد شده در حوزه گردشگری کشاورزی بین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان جهادکشاورزی استان گلستان پیش از تفاهم نامه وزارتخانه‌های متبوع در کشور بوده است.


قمصری تاکید کرد: ابلاغ دستورالعمل گردشگری کشاورزی از سوی جهاد کشاورزی به استان ها بحث کارشناسی مفصلی را می طلبد تا ابهامات رفع و دستورالعمل اجرایی آن ابلاغ شود.

 

در ابتدای این نشست یاسر قندهاری معاون گردشگری استان گلستان به بیان تجربیات استان در بخش گردشگری کشاورزی و اعطای مجوزها به متقاضیان این حوزه پرداخت و در ادامه نیز کارشناسان طبیعت‌گردی در حوزه گردشگری کشاورزی سایر استانهای کشور دغدغه و سوالات خود در حوزه گردشگری کشاورزی را مطرح کرده و تجربه استان گلستان را برای رفع این دغدغه و ابهامات در بخش های مختلف دستورالعمل گردشگری کشاورزی خواستار شدند.

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه ایشان
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با سرپرست اداره کل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

اپلیکیشن گردشگری استان گلستان

اپلیکیشن گردشگری استان گلستان (نگارستان) معرفی جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و گردشگری استان گلستان را می توانید از لینک های زیر دریافت کنید

اطلاعیه و فراخوان
اخباره مزایده و مناقصه
گفتگو و یادداشت

مشارکت در تصمیمات
سامانه ها
پیام رسان های داخلی
همراه ما باشید در پیام رسان های داخلی
سروش | گپ | آی گپ | بله
ارتباط با دستگاه

شماره تماس :
017-32261800-803
پست الکترونیک :
info@gcth.ir
آدرس :

گرگان - خیابان امام - آفتاب پانزدهم - کوی سرچشمه - جنب امامزاده نور


نظرسنجی از محتوای پرتال

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟


عالی
خوب
متوسط
بد


بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین : 9
بازدید امروز : 2672
بازدید دیروز : 3741
بازدید هفته : 18198
بازدید ماه : 97995
بازدید سال : 1032802

آخرین بروز رسانی


اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد


الزامات قانونی :
نسخه موبایل | نقشه تارنما | RSS | دفاتر پیشخوان | حریم خصوصی | بیانیه سطح خدمات | شخصی سازی | دستورالعمل بروز رسانی سایت | راهبرد مشارکت ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی استان گلستان است

[ آخرین بروزرسانی پنجشنبه 27 مرداد 1401 13:51 ]
ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*


پست زمینه


اندازه فونت