پرتال گردشگری استان گلستان
جاذبه های گردشگری استان گلستان به پنج زبان
فارسی | انگلیسی | روسی | چینی | عربی
Fa | En | Ru | Ch | Ar
زیرپرتال ها
دسترسی سریع به مکان های گردشگری
پرتال گردشگری

برای ورود به پرتال گردشگری ویزیت ایران اینجـــا کلیک کنید

کلیپ های گردشگری
رسیدگی به شکایات
حراست اداره کل
رسیدگی به تخلفات اداری
بازرسی و رسیدگی به شکایت اداره کل

پست الکترونیکی دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات
به منظور ارتباط مستقیم مراجعین و کارکنان با این اداره کل

Bazresi@mcth.ir


عفاف و حجاب
امر به معروف

کد خبر : 20355 تاریخ انتشار : دوشنبه 13 شهریور 1402 12:14

فراخوان دومین جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نظر دارد دومین دوره‏ جشنواره‏ ملی چندرسانه‏ای میراث فرهنگی را از ٢٨ آبان‌ تا ٣ آذر ١۴٠٢ برگزار کند لذا از عموم هنرمندان و صاحبان آثار برای شرکت در این جشنواره دعوت می شود.


فراخوان دومین جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، دومین جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی توسط معاونت میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، با مشارکت و میزبانی استانداری قزوین برگزار می‌شود.

فراخوان این جشنواره در بخش‌های رادیویی و تلویزیونی، سینمایی، هنرهای رایانه‌ای ترکیبی، هنرهای اجرایی و نمایشی و همچنین کتاب و تولیدات مکتوب منتشرشده است و آثاری را شامل می‌شود که از ابتدای سال ١۴٠٠ تا مهر ١۴٠٢ تولید شده و در دوره نخست جشنواره شرکت نکرده باشند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تارنمای www.ch-festival.mcth.ir مراجعه کنند یا با شماره تلفن 02122290683 تماس بگیرند.

دومین دوره جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی 28 آبان تا 3 آذر 1402 برگزار می‌شود و مهلت ارسال آثار 30 تیر تا 30 شهریور 1402 است.

 

 

فراخوان

 

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتخار دارد دومین دوره‏ جشنواره‏ ملی چندرسانه‏ای میراث فرهنگی را از ٢٨ آبان‌ تا ٣ آذر ١۴٠٢ برگزار کند. شرکت عموم هنرمندان و صاحبان آثار در این جشنواره، آزاد است.

*برگزارکنندگان:

جشنواره توسط «معاونت میراث فرهنگی» وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با مشارکت و میزبانی «استانداری قزوین» برگزار می‌شود.

*اهداف جشنواره:

جلب افکار عمومی نسبت به مقوله میراث‌فرهنگی، افزایش سواد میراث فرهنگی جامعه، تقویت مشارکت جامعه در راستای حفاظت و پاسداشت میراث فرهنگی تاریخی و ذخایر ارزشمند میراث طبیعی، ایجاد رقابت سالم میان هنرمندان، جذب ایده‌های نو، شناسایی استعدادهای خلاق و نوجو، گسترش و عمومیت‌بخشی بهر‌ه‌مندی از میراث ‌فرهنگی‌ـ‌‌تاریخی و ظرفیت‌های بی‌بدیل میراث طبیعی در جامعه، تجلیل و قدردانی از آثار برتر هنرمندان به مثابه میراث‌داران و میراث‌بانان سرزمینی و مناظر تاریخی، فرهنگی و طبیعی، کشف و معرفی بهترین آثار هنری و چند‌رسانه‌ای در حوزه‌های ملموس فرهنگی، تاریخی و طبیعی و میراث ناملموس ایران.

*بخش‌های جشنواره:

رادیویی، تلویزیونی (محتواهای صوتی و تصویری که در شبکه‌های استانی، ملی و بین‌المللی صدا و سیما، سرویس‌های ویدئویی درخواستی (vod) و شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی اینترنتی پخش شده است، شامل: پادکست، نمایش رادیویی، مستند رادیویی، مستند گزارشی، فیلم، سریال، مستند، گزارش خبری، برنامه ترکیبی، گفت‌و‌گو و میزگرد، داستانی و نمایشی، پویانمایی، عروسکی و مواد تبلیغی (کلیپ، تیزر، وله، نماهنگ و...

سینمایی شامل: کوتاه، نیمه بلند، بلند، سریال داستانی و مستند، پویانمایی و عروسکی، فیلمنامه

هنرهای رایانه‌ای ترکیبی شامل: هنرهای دیجیتال، نرم‌افزارهای تعاملی در قالب وب و اپلیکیشن، بازی‌های رایانه‌ای، بازی‌های محیطی، بازی‌های ویدئویی، شبیه‌سازها (واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، واقعیت ترکیبی) و هوش مصنوعی

هنرهای اجرایی و نمایشی شامل: نمایش‌های صحنه‌ای، نمایش‌های آیینی و میدانی (تعزیه، نقالی، پرده‌خوانی، شاهنامه‌خوانی، قوالی، منقبت‌خوانی، مولودی‌خوانی، خیمه‌شب‌بازی، آیین‌های پهلوانی و زورخانه‌ای، نمایش‌های خیابانی و نمایش‌های عروسکی، نمایشنامه

کتاب و تولیدات مکتوب شامل: کتاب، رساله‌های دانشگاهی (ارشد و دکتری)

*شاخص‌های حرفه‌ای پذیرش آثار:

آثاری در این دوره از جشنواره پذیرفته خواهند شد که با 3 عرصه حرفه‌ای زیر همخوانی داشته باشند:

١ . از ابتدای سال ١۴٠٠ تا مهر ١۴٠٢ تولید شده باشند و در دوره نخست جشنواره شرکت نکرده باشند.

٢.  دارای پروانه‏ ساخت (آثار سینمایی و نمایشی)، مجوز تولید (آثار رادیویی و تلویزیونی یا نمایش خانگی)، مجوز بنیاد بازی‌های رایانه‌ای و یا منتشرشده در فضای مجازی (عکس،کلیپ، نماهنگ، موشن‌گرافیک و اینفوگرافیک) باشند.

٣ . به نحو مناسب، مستقیم یا غیرمستقیم به معرفی یک یا مجموعه‌ای از میراث فرهنگی ایران بپردازد که اعم از میراث ملموس تاریخی-فرهنگی، میراث طبیعی یا میراث ناملموس شامل هنرهای بومی و سنتی، دانش‌ها و مهارت مرتبط با کیهان و طبیعت، کردارهای اجتماعی، آیین‏ها، فرهنگ‏ها، افسانه‏های مردمی یا قومی و محلی، هنرهای اجرایی و نمایشی، معرفی مفاخر و مشاهیر ملی و دینی بوده که با تاریخ، فرهنگ و تمدن ایرانی ـ اسلامی مرتبط باشند.

نحوه ارسال آثار:

هنرمندان صاحب اثر می‏توانند از تاریخ 28 تیر ماه تا 24 شهریور 1402، با مراجعه به تارنمای جشنواره چندرسانه‌ای میراث فرهنی به نشانی https://ch- festival.mcth.ir/ و تکمیل فرم ثبت‌نام آنلاین، و با کد رهگیری دریافت‌شده از سایت جشنواره، فایل اثر خود را به نام خود تغییر نام (Rename) داده و در سایت بارگذاری و ارسال کنند.

در صورت عدم امکان بارگذاری اینترنتی، یک لوح فشرده شامل فایل اثر که اطلاعات نام و نام خانوادگی، نام اثر و کد رهگیری اخذ شده از سایت، تا پیش از اتمام مهلت ثبت‌نام به نشانی پستی دبیرخانه ارسال کنند:

تهران، خیابان شهید باهنر، میدان نیاوران، مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران، دبیرخانه جشنواره میراث فرهنگی.

(شماره تماس دبیرخانه 02122290683)

نسخه نمایشِ آثار پذیرفته شده باید با فرمت Mp4 بر روی لوح فشرده یا هارددیسک برای دبیرخانه جشنواره ارسال شود. تأییدیه دریافت اثر یا ایده که از طریق ایمیل برای شرکت‏کنندگان ارسال می‏شود، به منزله‏ ثبت اثر در فهرست آثار به منظور بررسی و انتخاب خواهد بود و امکان خروج اثر از جشنواره بعد از ثبت نام مقدور نخواهد بود.

علاقه‏مندان می‏توانند برای اطلاع از جزئیات بیشتر فراخوان و مقررات جشنواره، به تارنمای جشنواره مراجعه کنند:

https://ch-festival.mcth.ir

شاخص‌های مهم برای داوری آثار:

«ظرفیت اثر برای تبدیل شدن به یک منظومه، ایده‌پردازی خلاقانه و روایت‌گری میراث فرهنگی، ایده‌های استارتاپی، شخصیت‌پردازی و بازارپردازی صنایع فرهنگی میراث‌پایه» از محورهای مهم در داوری آثار است.

جوایز جشنواره:

در این جشنواره از برترین آثار در ساختارهای مختلف که در راستای اهداف جشنواره باشند، با تندیس ویژه‏، دیپلم افتخار و جوایز نقدی و غیرنقدی نفیس و ارزنده تقدیر می‌شود.

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل

ملاقات عمومی با جناب آقای محمد جواد ساوری مدیر کل محترم, روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

اپلیکیشن گردشگری استان گلستان

اپلیکیشن گردشگری استان گلستان (نگارستان) معرفی جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و گردشگری استان گلستان را می توانید از لینک های زیر دریافت کنید

اطلاعیه و فراخوان
اخباره مزایده و مناقصه
گفتگو و یادداشت

مشارکت در تصمیمات
سامانه ها
پیام رسان های داخلی
همراه ما باشید در پیام رسان های داخلی
سروش | گپ | آی گپ | بله
ارتباط با دستگاه

شماره تماس :
017-32261800-803
پست الکترونیک :
info@gcth.ir
آدرس :

گرگان - خیابان امام - آفتاب پانزدهم - کوی سرچشمه - جنب امامزاده نور


نظرسنجی از محتوای پرتال

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟


عالی
خوب
متوسط
بد


بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین : 7
بازدید امروز : 2672
بازدید دیروز : 3741
بازدید هفته : 18198
بازدید ماه : 97995
بازدید سال : 1032802

آخرین بروز رسانی


اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد


الزامات قانونی :
نسخه موبایل | نقشه تارنما | RSS | دفاتر پیشخوان | حریم خصوصی | بیانیه سطح خدمات | شخصی سازی | دستورالعمل بروز رسانی سایت | راهبرد مشارکت ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی استان گلستان است

[ آخرین بروزرسانی پنجشنبه 06 مهر 1402 13:32 ]
ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*


پست زمینه


اندازه فونت